Alpha w więzieniach 2019r

Świadectwa uczestników kursu Alpha w więzieniu w Grądach Woniecko

Mariusz
Na kursie Bóg udowodnił mi, że istnieje. Początkowo nie wierzyłem w Boga, dzięki temu kursowi zrozumiałem że istnieje. Wspólna modlitwa pomogła mi w uwierzenie.

Robert
Otworzyłem oczy na niektóre zagadnienia o których do tej pory nie słyszałem lub uważałem że mnie nie dotyczą.

Artur
Bóg pokazał mi, że pomimo iż nasze drogi się rozeszły to On sprawił iż znów się do siebie zbliżyliśmy. Modliłem się by zesłał mi Ducha Świętego, który będzie mnie prowadził, pomagał w podejmowaniu decyzji. Myślę że od pewnego czasu tak się dzieje i decyzje, które podejmuje są lepsze.

Paweł
Na kursie doświadczyłem, że można nie wstydzić się siebie i swojej wiary, swoich doświadczeń. Że można myśleć inaczej niż przez pryzmat finansowy, przez stan posiadania. Że można mieć czas na wszystko nie poświęcając niczego, a wiara umacnia nas w pewności, że nic nam nie umknie.

Adam
Bóg przede wszystkim pozwolił mi tu przyjść (na kurs), usłyszeć zdania o których zapomniałem. Ugościł mnie jak członka rodziny i zaprosił mnie do siebie. Jednak pomaganie, bycie dobrym ma sens, to wraca. Czy tu czy w domu, będę bardziej wyrozumiały i częściej będę rozmawiał z Chrystusem nie tylko w potrzebie, dziękuję.

Łukasz
Na Kursie zrozumiałem wiele rzeczy o których wcześniej nie słyszałem. Bóg otworzył mi serce, zaczynam postrzegać inaczej swoje życie.

Paweł
Dowiedziałem się że Bóg naprawdę mnie kocha i jest ze mną w każdym momencie życia, mogę z nim rozmawiać przez modlitwę.

Artur
Bóg otwiera mi oczy na moje słabości.

Piotr
Umocnił mnie w wierze, pokazał sposób na życie, przetrwanie, naukę. Dziękuję za każdy dzień.

Krzysztof
Bóg pokazał, że warto zawsze wierzyć w stanie się lepszym człowiekiem.

Mariusz
Modląc się można się zmienić

Mieczysław
Kurs pomógł mi przetrwać trudny czas.

Jerzy
Bóg dał mi spokój ducha którego zawsze brakowało.

Marcin
Kurs bardziej mnie uświadomił w pewnych sferach życiowych i w kwestii wiary której mi chyba brakowało, a może brakuje nadal.

Jacek
Bóg pokazał mi że naprawdę istnieje i warto w niego uwierzyć.