Kurs dla rodziców X-XI 2018r.

Kurs dla rodziców jest kursem o WYCHOWYWANIU dzieci w wieku 0-10 lat, jest skierowany do WSZYSTKICH, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej w tym temacie. Kurs, to 5 cotygodniowych spotkań trwających 2,5 godziny. Spotkania odbywają się z podziałem na grupy, gdzie istniała możliwość dyskutowania na tematy poruszane podczas wykładów. W czasie kursu poruszane były następujące kwestie:
? Budowanie mocnych fundamentów
? Rozpoznawanie potrzeb swoich dzieci
? Wyznaczanie jasnych granic
? Uczenie zdrowych relacji
? Ustalenie długoterminowego celu

W tej edycji – pierwszej, przeprowadzonej przez naszą Szkołę, brało udział 11 osób. Niech czas spędzony na kursie przyniesie Wam wiele owoców w wychowywaniu Waszych pociech.

Poniżej świadectwo jednej z uczestniczek:

Uważam, że kurs jest bardzo pomocny. Pomógł mi dowiedzieć się czegoś nowego od osób prowadzących kurs, jak i wysłuchać nagrań dzieci, wypowiadających się na dane tematy. Jednak dla mnie najważniejsza była dyskusja w grupach i samo myślenie na co dzień o tematach poruszanych na kursie. Czasami, pomimo wiedzy którą posiadamy, tak mocno zapętlamy się w emocje, że zupełnie zapominamy o tym co jest ważne. Czasami wystarczy chwilowy reset, zatrzymanie się, przypomnienie sobie treści poruszanych na kursie i zupełnie zmienia się optyka naszego spojrzenia na problem, a przez to zmienia się atmosfera w domu. Dyskusja w grupie powoduje, że uświadamiasz sobie, że z jednej strony nie tylko Ty masz w życiu takie problemy, ale z drugiej strony pokazuje, że faktycznie są na to sposoby, sprawdzone już przez innych rodziców. Czas kursu był naprawdę bardzo ważny w moim życiu.
Magda